ZÁŽITKOVÝ WORKSHOP PRO ŠKOLKY A PRVNÁČKY

PROSTOR, MÍSTO, DŮM A JÁ

Bydlíme tu spolu. V tomhle městě i na této planetě. Záleží nejen na nás, ale hlavně na našich dětech, jak to tu bude v budoucnosti vypadat.

Workshop nabízí dětem základní vhled do problematiky architektury, enviromentální kultury a estetiky lidského obydlí. Budeme si společně povídat, hrát si a stavět. Budeme stavby pozorovat a porovnávat se stavbami, které vytvořili současní architekti.

Proč lidé staví domy? Jak dům vypadá? Co z domu dělá domov? Vstupte s námi do prostoru, kde je všechno možné. Můžeme se proměnit na dům, okno nebo zeď. Vytvoříme svoje malé domy, úkryty pro neznámé obyvatele.
Děti zabydlí úplně neznámý prostor samy sebou i stavbami, které vytvoří na místech, které si samy vyberou. Během zabydlování budou pozorovat prostor ze všech stran a úhlů. Díky figurkám se do hry se dostane i změna měřítka… co bylo malé se změní na velké.

Cílem programu je zamyslet se spolu s dětmi nad základními principy architektury. Odpovědět si na otázku, proč v prostoru, kde žijeme, vytváříme stavby. Proč stavíme domy sami pro sebe. Zkusit definovat, co dům dělá domem a co z domu udělá náš domov. Poukázat na to, že architektura není jen „stavění“, ale má i na úplně základní rovině širší sociální kontexty, které vycházejí z empirické zkušenosti člověka v prostoru.

Cena workshopu je 2.500,- Kč
(2 lektoři, materiál, cesta).
Workshop trvá 45-60 min.
Doporučený věk dětí je 5-6 let.
Max. počet dětí ve skupině je 25.

 

Nyní nabízíme zvýhodněnou cenu 2700 Kč za realizací 2 workshopů pro 2 skupiny dětí. (Celkem se jedná o realizaci workshopů pro 54 dětí ve dvou skupinách.)

 

V případě mimopražských výjezdů cena dohodou.Workshop je možné objednat
na e-mailu kruhplus@gmail.com